Historia założenia ogrodu


 

 

Początek dziejów założenia ogrodu sięga lat trzydziestych, kiedy to powstały pierwsze bloki mieszkalne na terenie jednostki wojskowej. W latach piędziesiątych osiedle zostało odzielone od jednostki. W 1970 roku dowódca płk Romatowski zlikwidował posterunek wartowniczy, powstało coraz więcej domów, amfiteatr i ogród działkowy "ZACHĘTA"...

Ostatni raz w tym roku odbyła się cykliczna akcja "Czyste Osiedle" organizowana  przez  Wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy Pana dr. Stefana Słowikowskiego. Akcja bardzo fajna tylko działkowcy nenstety chyba do końca nie rozumieją na czym ona polega, ponieważ dzień po akcji w kontenerze przeznaczonym na odpady zielone były wanny żeliwne, krzesła i różnego rodzaju odpady samochodowe....Przykre.... (zdjęcia)

 

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych na alejce Fiołkowej został zorganizowany mały piknik integracyjny przez jedną z użytkowniczek działek. Zostali zaproszeni wszyscy użytkownicy działek a w szczególności działkowcy z alejki Fiołkowej w celu posadzenia fiołków na  cześć nadanej nazwy. Mimio wietrznej pogody impreza goście dopisali, było sadzenie fiołków, ognisko, muzyka  i fajna atmosfrera. Mamy nadzieję że w przyszłym roku będzie nas więcej. (zdjęcia)